2017. december 01.
Az Óbudai Egyetem három pályázatában hirdettek eredményt: a leginnovatívabb szakdolgozat, az Óbudai Egyetem biztonságtechnikai pályázatra készült hallgatói pályamunkák, valamint a Kerékpárbarát Egyetem pályázatra észült kreatív tervek. A tehetséges hallgatóknak járó elismeréseket dr. Nádai László kutatási és nemzetközi rektorhelyettes adta át november 29-én.

A leginnovatívabb szakdolgozat vagy diplomamunka felhívás célja az volt, hogy az innovatív ötleteket tartalmazó munkákat elismerjük, ösztönözzük azok megvalósítását. Az ismertetett ötlet témáját illetően nem volt megkötés, az vonatkozhatott egy piacképes szolgáltatás létrehozására vagy egy termék kifejlesztésére, bevezetésre, dizájnra.
A „Leginnovatívabb szakdolgozat 2017” díjazottai
I. helyezett: Szigeti Ádám Zoltán
Szigeti Ádám Zoltán egy kétütemű résvezérlésű motorkerékpár átalakításakor a kipufogó keresztmetszetet egy szelep segítségével a fordulatszám függvényében változtathatóvá tette. A szelepet egy torziós rugó hozza működésbe, melyre többféle igénybevétel hat, ezek közül a legkritikusabbak a termikus és a kémiai igénybevételek. E két tényező olyan alapanyagot és gyártástechnológiát követelt, mely idáig hiányzott az iparból. A rugók gyártástechnológiájának aprólékos tanulmányozása során Ádámnak sikerült egy olyan rugót kifejlesztenie, amely 550°C-ig biztonságosan üzemeltethető, kémiai ellenállósága pedig lehetővé teszi, hogy akár tömény kénes közegben is tartósan meghibásodás nélkül funkcionáljon. 1. helyezést ért el BSc kategóriában, ezzel 100.000 Ft díjazásban részesült.
II. helyezett: Kopcsik Levente
Magyarországon jelenleg hiányszakma a víz- és központifűtés-szerelő, ezért lényeges, hogy a szakemberek megfelelő és hatékonyságot növelő szerszámokkal dolgozzanak. Kopcsik Levente egy, a jelenleg széleskörűen alkalmazott szerszámoknál magasabb hatékonyságot biztosító, padlófűtéscső rögzítésére alkalmas célszerszám lehetséges kialakítását tervezte meg és mutatta be. 2. helyezést ért el BSc kategóriában, ezzel 75.000 Ft díjazásban részesült.
III. helyezett: Varga Gyöngyi
Varga Gyöngyi célja egy olyan tárgy tervezése volt, amely az általa választott fő komponens és társanyaga, a műgyanta és a fa tulajdonságait kiaknázva, esztétikai és funkcionális szempontból is alkalmazható beltéri felhasználásra. Kutatások és kísérletek eredményeként Gyöngyi egy olyan fénypanelt – a tolóajtó-elvén működő ablakárnyékolót – tervezett, amely kihasználja a természetes fény adta lehetőségeket, illetve mesterséges megvilágítás útján is eléri a célként kitűzött esztétikai hatást: nappal szűri a fényt, emellett dekoratív fényjátékot eredményez az enteriőrben. 3. helyezést ért el BSc kategóriában, ezzel 50.000 Ft díjazásban részesült.
Különdíj: Somogyi Gábor
Somogyi Gábor egy olyan, a jelenlegi biztonsági rendszerek lényeges átalakítási igénye nélkül alkalmazható intelligens objektum-felismerési rendszert dolgozott ki, amely alacsony ráfordítással ki tudja küszöbölni azokat a biztonsági réseket, amelyek a közúti-vasúti szintbeli kereszteződésekben történő baleseteket előidézik.
A Bíráló Bizottság számára különdíjat ítélt meg MSc kategóriában, ezzel 25.000 Ft díjazásban részesült.
Különdíj: Gál Norbert
Gál Norbert a szoftverfejlesztést segítő virtuális beüzemelés megismertetését és alkalmazását végezte el szakdolgozatában. A módszer alkalmazásához a logisztikai rendszerek ipari folyamatait vette alapul, melyhez alaposan felmérte a repülőtéri logisztikai rendszerek működését, eszközeit, lehetőségeit, és mérnöki szempontból felmerülő, megoldandó problémáit. Ezek alapján Norbert különböző virtuális elemeket, majd részrendszereket épített és keltett életre.
A Bíráló Bizottság számára különdíjat ítélt meg MSc kategóriában, ezzel 25.000 Ft díjazásban részesült.
ÓESEC biztonságtechnikai pályázat
Az Óbudai Egyetem fizikai, technikai és logikai biztonságának maximalizálására vonatkozó projektben a pályázók feladata az volt, hogy az Óbudai Egyetem Bécsi úti telephelyét átvizsgálják biztonsági szempontból, megvalósítási tervet készítsenek, valamint állítsák össze azon hardverek és szoftverek listáját, amelyek a megvalósításhoz szükségesek.
Díjazottak:
Balázsi Edina, Pál Marcell, Tóth Kristóf
A három főből álló csapatnak a Bíráló Bizottság a 3. díjat ítélte meg az „Óbudai Egyetem fizikai, technikai és logikai biztonságának ésszerűsítésére, korszerűsítésére vonatkozó megvalósítási terv-koncepció készítése” pályázaton, ezzel a csapat 400.000 Ft díjazásban részesült.
Juhász Dóra, Kató Edit
A két fős csapatnak a Bíráló Bizottság különdíjat ítélt meg az „Óbudai Egyetem fizikai, technikai és logikai biztonságának ésszerűsítésére, korszerűsítésére vonatkozó megvalósítási terv-koncepció készítése” pályázaton, ezzel 150.000 Ft díjazásban részesültek.
Kerékpárbarát Egyetem pályázat
A Kerékpárbarát Egyetem pályázatokat első alkalommal írta ki az egyetem. Két kategóriában versenyeztek a hallgatók: kerékpártárolót tervezetek, valamint az Óbudai Egyetem Kerékpárbarát Egyetem logóját készítették el. Számos kiváló munka érkezett, nehéz dolga volt a bírálóknak.
Díjazottjaik:
Pintér Ábel
1. helyezést ért el az Óbudai Egyetem „Kerékpártároló pályázat 2017” pályázatán, ezzel 70.000 Ft díjazásban részesült.
Benke Luca
2. helyezést ért el az Óbudai Egyetem „Kerékpártároló pályázat 2017” pályázatán, ezzel 40.000 Ft díjazásban részesült.
Brányi Vivien
3. helyezést ért el az Óbudai Egyetem „Kerékpártároló pályázat 2017” pályázatán, ezzel 25.000 Ft díjazásban részesült.
Huszár Blanka
Az Óbudai Egyetem „Kerékbarát Egyetem logó tervezése pályázat 2017” pályázat legjobb munkáját készítette el, ezzel 30.000 Ft díjazásban részesült.
Köszönjük hallgatónk aktivitását, innovatív ötleteit, várjuk munkáikat a következő pályázatainkon is! Tanulmányaikhoz további sok sikert kívánunk!