
Az automatikusan működő, programozható háztartatási és ipari eszközök, a lakások/épületek működtető készülékei és az ipar területére térve az automatizált gyártósorok villamos-számítógépes vezérlése, a villamos gépek, robotok működtetése, az emobilitás egyes elemeinek összehangolása az automatika, automatizálás mérnöki ismereteivel valósíthatók meg, mely tudás az Automatika Intézeten (AI) belül sajátítható el.
Az Automatika Intézet által gondozott Automatizálási specializáción végzett hallgatók - a tanult részterülettől függetlenül, mind BSc, mind MSc szinten – képesek a villamosmérnöki szakterület szerteágazó részein helyt állni.
A szakirányon belül kimagasló szintű a méréstechnika, az automatika, a digitális technika, az elektronika, a teljesítményelektronika, az ipari irányítások, a járműelektronika, a villamos gépek, a villamos hajtások és az épület -és közmű automatizálás oktatása, mivel ezek a tárgyak képezik a szakirány alapjait.
Az érdeklődő hallgatók számára az Intézet az Automatizálási specializáción belül bő választékot kínál az alkotó készség további fejlesztésére is a felvehető szabadon választható tantárgyak és az érdeklődési területnek megfelelő projektmunka segítségével.
Az Automatizálási specializáció (BSc É tanterv szerinti) főbb tárgycsoportjai:
- Automatizálás elemei
- Teljesítményelektronika
- Ipari kommunikációk
- Villamos gépek
- Automatizálási megoldások
A Villamosenergia-átalakítók, -tárolók és irányítástechnika (MSc E-tenterv szerinti) specializáció főbb tárgycsoportjai:
- Algoritmusok és implementációik
- Gépészeti ismeretek villamosmérnököknek
- Villamos gépek
- Villamos gépek
- Beágyazott vezérlő rendszerek
- Villamos hajtások
Elérhetőségek
Telefon
-
+36 (1) 666-5801
Fax
-
+36 (1) 666-5809